Espanjan Aurinkorannikko, eli Málagan ympäristön Costa del Sol on täynnä tavallisia, rantalomailuun keskittyneitä turistikohteita. Niissä ei ole siis kovinkaan paljon nähtävää autofriikille, mutta kaikki muuttuu, kun suunnaksi ottaa Marbellan. Tämä kaupunki sijaitsee vajaan tunnin matkan päässä Málagasta, ja koko ilmapiiri on aivan erilainen muihin turistirysiin verrattuna.
Marbellan historia kietoutuu nimittäin kansainvälisten suihkuseurapiirien ympärille. Saksalainen prinssi Alfonso de Hohenlohe-Langenburg asettui asumaan pieneen kalastajakylään 1940-luvun lopulla, ja seuraavina vuosikymmeninä paikasta tuli Hohenlohen perustaman Marbella Clubin myötä jet-setin tukikohta.
Marbellan kaupungin länsipuolinen alue tunnetaan ”kultaisena mailina”. Tällä muutaman kilometrin pätkällä sijaitsee mm. Saudi-Arabian kuninkaan kesähuvila, joka on kopio USA:n Valkoisesta talosta. Kultainen maili päättyy Puerto Banúksen huvivenesatamaan, jossa voi bongata Euroopan hienoimpia jahteja ja autoja. Tällä kertaa kameran linssiin tarttui mm. kaksi Lamborghini Aventador Roadsteria, upouusi Ferrari 488 Spider ja lukemattomia muita Maranellon oreja. AMG-Mersuja oli lähes yhtä paljon kuin Prisman parkkipaikalla Toyotoja, ja Bentley taisi olla suosituin brittimerkki.
Marbellassa on tietysti myös autokauppoja, joiden valikoima on suunnattu jet-setin makuun. Marbella Cars Club -nimisen liikkeen valikoima koostui pelkästään Ferrareista, joita oli kuvaushetkellä myytävänä toistakymmentä. Toisessa kaupassa bongattiin puolestaan maailman ylellisin katumaasturi, eli upouusi Bentley Bentayga. Porsche-liikkeestä alleen olisi saanut psykedeelisesti teipatun 911 Turbon, koska tavallisella 911:llä on mahdoton erottua kymmenien muiden vastaavien joukossa.